U16: nagyszerű győzelem a Békéscsaba otthonában

bojtos-tamas.jpg
A forduló előtt a harmadik helyen állt az öt meccse veretlen, jó erőkből álló Békéscsaba, mely a szombat délelőtti, megyei rangadón fogadta a Grosics Akadémiát. A gyulai egység ugyan remekül kezdte a szezont - a listavezető Újpestet egyedül Kovács Rudolf tanítványai verték meg -, de utóbbi négy meccsén kikapott a csapat, így nem a mieink számítottak a találkozó esélyesének.

Nagy szüksége volt már a sikerélményre a Nagy - Ovszák, Bohák, Illés, Percze, Zelik (Bidzilya), Lestyán (Kocsis), Tyahur, Krizs, Bojtos, Klebecskó (Telinger) összeállítású Grosicsnak, mely hamar megszerezte a vezetést a remek formában játszó Bojtos Tamás révén, aki a 14. percben egy szépen felépített ellentámadást fejezett be nagyszerűen. A folytatás alakulhatott volna máshogy is, a csabaiak hamarosan óriási helyzetbe kerültek, de Nagy Szabolcs hárította a ziccert. A félidő végén ismét jött Bojtos, aki a 43. percben megduplázta saját és csapata góljainak számát.

A második félidő is kedvünk szerint alakult, Bojtos Tamás az 59. percben egy szép támadás végén volt eredményes, így klasszikus mesterhármasig jutott. Két minutum elteltével egy szabadrúgás után a magassági fölényben lévő hazai együttes egy fejessel szépített, de a slusszpoénról a 76. percben Bojtos Tamás gondoskodott, aki egy labdaszerzés után becsapta védőjét, majd a kapussal szemben sem hibázott. A hajrában, a 91. percben Krizs Eriket kiállították, de a lényegen ez már nem változtatott: 4-1-re nyert a Grosics Akadémia.

- Tudtam, hogy megszakad a rossz sorozatunk. A mutatott játékkal és az eredménnyel is elégedett vagyok - értékelt Kovács Rudolf vezetőedző.

A képen Bojtos Tamás, aki négy U16-os meccsén 9 gólig jutott, ebből négyet a Békéscsabának lőtt.