- Hogyan áll össze a Grosics Akadémia U19-es együttese az előttünk álló bajnoki évre?
- A tavalyi csapatból megmaradt négy játékos, a többiek mind 2000-es születésűek, ők a tavalyi U17-es keretből kerültek fel. Összesen 19 játékosunk van, közülük három kapus.
- A felkészülés a végéhez közeleg, hogyan értékeli az elvégzett munkát?
- Öt hetes felkészülést terveztünk, úgy érzem ez jól sikerült. Nagy hangsúlyt fektettünk az állóképességre, az erő fejlesztésére és a taktikára. Mivel a játékosok többsége másik edzőtől érkezett, hozzá kellett szokniuk az én stílusomhoz. Jól álltak hozzá a közös munkához, összeszoktunk. Az edzőmeccseken a jó hozzáállás mellett azt szerettem volna viszontlátni, amit a tréningeken gyakoroltunk.
- Milyennek látja a gárdát?
- A korábbi 17-esek tele vannak fantáziával, ezért kreatívabb focit fogunk játszani, mint tavaly.
- Milyen célokat lehet meghatározni erre a bajnoki évre?
- Nagyon fontos lesz a megfelelő hozzáállás, a cél az, hogy a játékosok minél hamarabb az első csapat közelébe kerüljenek. Számít az eredmény is, mert ha az van, az azt jelenti, hogy képzett és jó labdarúgók vannak nálunk, akik szép focit játszanak.
Felkészülési mérkőzések:
- Kecskemét - Grosics 1-2
- Grosics - Arad (román I. osztály) 1-4
- Arad- Grosics 2-1
- Békéscsaba II. (felnőtt) - Grosics 3-1
- Grosics - román megye egyes csapat 4-1


Szeged- Csanádi Egyházmegye
Nádi Boldogasszony Plébánia
Göndöcs Benedek Középiskola Szakiskola és Kollégiumai
SPA hungary holding
Karácsonyi János Római Katolikus Gimnázium 