Nagy lendülettel kezdett az Újpest a Trescsula - Paublusztig, Nagy, Gajda, Fülöp (Kovács), Varga, Geszti (Nyeste), Szegedi (Kiss K.), Vasiljevic (Dorogi), Huszár, Bitó (Kiss K.) összeállítású Grosics Akadémia ellen. A kifejezetten erős hazaiak a 17. percben már 2-0-ra vezettek, gyakorlatilag eldöntve a találkozót. A folytatásban sem történt igazán nagy változás, a fölényben lévő lila-fehérek a szünet előtt már 4-0-ra vezettek, amikor a 44. percben Bitó Martin szépített.
A második játékrész kiegyenlítettebbé vált, a mieink védelme hatékonyabban működött. Az UTE a 82.percben állította be a végeredményt, így 5-1-es hazai siker született.
- Az első 20-25 percben nagyon látványosan kiütközött a két csapat közötti különbség. Fizikailag jóval előrébb járnak az újpestiek, nekünk pedig továbbra is egy kapusunk van. Az előre játékkal még nem lett volna gond, de a védekezéssel sok problémánk akadt, a középpályáról pedig hiányzott a múlt héten kiállított Trombola Vilmos, őt nem tudtuk pótolni. Többet vártam Geszti Józseftől, aki túl sokszor cselezett. Bitó Martin hasznosan játszott, ő szerezte a gólunkat, Gajda Tamás jól futballozott, sok támadást megakadályozott. Nagy Sándor is feljavult a második félidőre, stabillá vált a játéka. Varga Mihály volt a csapat legjobbja, speciális szerepkörben játszva - értékelt első meccse után Kiss János vezetőedző. A szakember úgy vélekedett, ez az Újpest meghatározó csapat lesz a bajnokságban, a mieinknek pedig javulniuk kell.
A képen Varga Mihály, aki csapatunk legjobbja volt a nehéz mérkőzésen.


Nádi Boldogasszony Plébánia
Göndöcs Benedek Középiskola Szakiskola és Kollégiumai
Karácsonyi János Római Katolikus Gimnázium
Szeged- Csanádi Egyházmegye
SPA hungary holding 