Játékosfigyelő: Molnár János

molnar-janos.jpg
Nyáron lesz 17 éves, de már az U21-es kerettel edz, és sokszor ott is játszik sorozatunk legújabb kiszemeltje. Klausz László választása arra a Molnár Jánosra esett, aki mestere szerint emberileg és játékosként is nagy lehetőségek előtt áll.

NÉVJEGY

Molnár János
Született: Orosháza, 1998. 07.15.
Posztja: jobbszélső
Klubjai: Mezőhegyes, Békéscsaba UFC
Mezszáma: 6
Példakép: Neymar

- János, mennyire találtad meg a számításaid a gyulai akadémián?
- A barátaimtól csupa jót hallottam a Grosicsról, az itteni körülményekről, arról, hogy milyen szakemberek dolgoznak itt. Mostmár 3 és fél éve, hogy apával úgy döntöttünk, ide jövök. Nem bántam meg.

- Valami negatívum csak volt!?
- Elmondanám, de igazából jók a körülmények, kemények az edzések, és nem utolsó sorban sokat fejlődtem az itt töltött időszak alatt. Jó a közösség, megértjük egymást, egy összetartó társaság alakult ki.

- Mire vagy a legbüszkébb?
- Még U15-öskoromban behívtak a dél-alföldi válogatottba. A románok ellen léphettem pályára itt, az akadémián. Az én gólommal nyertünk 1-0-ra.

- Félévkor az a döntés született, hogy bár 17 sem vagy, az U21-es kerettel készülhetsz. Hogyan élted meg ezt?
- Nem volt nehéz beilleszkednem, ebben a csapatban játszik a két kollégiumi szobatársam, Grecsó Bence és Süli Szabolcs is. Először persze nehezebbek voltak az edzések, ők jobban bírták a tempót, de azóta, úgy érzem sikerült felvennem a ritmust. Igyekszem meghálálni a bizalmat.

- Evezzünk más vizekre. Hogy állsz a tanulással?
- A Karácsonyiba járok, amolyan közepes tanulónak mondanám magam. Az az igazság, hogy jobban érdekel a foci, de tudom, hogy mindkét dolgot csinálni kell, az iskolában és a futballban is jobbnak kell lennem.

- Milyen terveid vannak a labdarúgással?
- Először szeretnék a nagy csapat közelébe kerülni. Azután szeretnék olyan játékossá válni, aki külföldön is megállja a helyét.

Klausz Lászlónak tetszik a mentalitása

klausz-laszlo.jpg- Gyors, technikailag képzett, arra törekszik, hogy megjátssza a labdát - mondta Molnár Jánosról mestere, Klausz László. Az U17-esek vezetőedzője kiemelte, az akadémia filozófiája az, hogyha egy játékos elég jó, akkor játszhat az idősebbek között. János pedig az, így már leginkább velük edz, velük játszik, és csak a fontosabb mérkőzésekre tér vissza a 17-es csapathoz.
- Lendületes megmozdulásai, játékintelligenciája és játékkedve mellett fizikai állapota is lehetővé teszi, hogy a nagyobbak között fejlődjön tovább. A bal lába és a fejjátéka fejlesztés előtt áll, és persze minden területen előrébb kell lépnie, hogy kész labdarúgó legyen, de úgy vélem, univerzális játékos lehet a támadó szekcióban -
fogalmazott Klausz László.