U17: góleső az orosházi mérkőzésen

336646254-1523597421496046-7132478716262906462-n.jpg
A papírforma szerint esélyesként utazott csütörtökön Orosházára a Szeged-Csanád Grosics Akadémia gyulai, U17-es gárdája. Takács László együttese javuló formában várta a találkozót, és a Kalmár - Berkes (Csorba), Pikó, Hagymási, Szabó L., László (Mihalek), Nagy Á., Lőrincz J. (Nagy B.), Fehér, Szabó Á., Zelicskovics összeállításban lépett pályára.

Az első percekben még olykor akadozott a játék, a füves pálya is némileg szokatlan volt a csapat számára. Túl sokáig azért nem kellett várni az első gólra, a tizenkilencedik percben Lőrincz János szép megmozdulása után Szabó Ádám szerzett vezetést a Grosicsnak. A folytatásban is voltak gyulai lehetőségek, ezek azonban ekkor még kimaradtak. A hazaiak hiába próbálkoztak a támadásépítéssel, vagy már a Fehér-Zelicskovics középpályás duón fennakadtak, vagy ha nem, akkor a nagyszerűen teljesítő védő négyes akadályozta meg az akciók kibontakozását. A félidő hajrája aztán vendég gólparádét hozott. A negyvenegyedik percben Pikó Raul ívelte be a labdát a védők mögé, Szabó Ádám a levegőben vette le azt, majd a kapus mellett a halóba helyezett. Két perc elteltével Szabó Ádám lövése pattant ki a kapusról, a labdát az érkező László Ferenc közelről lőtte be. Újabb két perc elteltével megszületett a negyedik Grosics gól. László Ferenc passza után Szabó Ádám két védőt cselezett ki, majd a kapuba gurított. 

A második félidőben, a jelentős előny birtokában sem állt le a gyulai gépezet. Több lehetőség kimaradt ugyan, de két gólt így is szereztek a fiúk. Szűk egy óra játék után Zelicskovics Máté passzolt Mihalek Viktorhoz, aki lőtt, a kipattanót pedig Berkes Barnabás rúgta be. A hetvenharmadik percben Szabó Ádám adott szép labdát Csorba Hubának, aki a labdát kissé megemelve, a kapus lába fölött talált a kapuba, így alakult ki a 6-0-ás végeredmény.

- Gratulálok a fiúknak, remekül ráéreztek a füves pályára, pedig idén most játszottunk először ilyen talajon. Nagyszerűen működött a védelmünk, jól dolgozott a középpálya, és a támadók is megtették a magukét, ráadásul a cserék is jól szálltak be a játékba - értékelt Takács László vezetőedző.