U17: veretlenül szereztek őszi bajnoki címet

316269274-512117310976742-7125820342262323387-n.jpg
Nagyszerűen sikerült az ősz a Szeged-Csanád Grosics Akadémia gyulai, U17-es gárdájának. Takács László együttese toronymagasan, a legkevesebb kapott és a legtöbb szerzett góllal nyerte a regionális bajnokság "A" csoportját. A tizenkét mérkőzésből csak két alkalommal játszottak döntetlent, minden más találkozót megnyertek, és egyedüli veretlen egységként végeztek az élen.

- Tavaly ugyanebben a korosztályban alapvetően egy évvel fiatalabb csapattal szerepeltünk. Akkor azt mondtam, bele kell erősödnünk ebbe a bajnokságba, de ha minden jól alakul, akkor ez idén meg is történhet. A tavalyi csapat magja, nyolc ember megmaradt, ehhez négy-öt jó játékos érkezett - beszélt az előzményekről Takács László vezetőedző. A felkészülés során mindenki sok munkát végzett, és lelkileg is megerősödött, és nagyon sokat fejlődött a társaság. Posztok tekintetében is volt változás, a korábban középcsatár Pikó Raul például belső védőként bizonyított. 

Takács László elmondta, az őszi bajnoki mérkőzéseken megmutatkozott, milyen sokat erősödött a csapat minden tekintetben, sikeres volt az újak beilleszkedése, és végig jó teljesítményre volt képes a gárda. A győzelmek mellett a két döntetlen is elfogadható volt. 

- Több vezéregyénisége volt a csapatnak. Fehér Leonardó, Szabó Ádám, a gólkirály Cseri Rafael és a csapatkapitány Zelicskovics Máté is felvállalta ezt a szerepet. Külön öröm számomra Cseri Rafael teljesítménye, aki megértette, hogy érdemes dolgozni, ez pedig látványos eredményekben mutatkozott meg. Szeretném kiemelni, hogy többen az U19-ben is helytálltak. Összességében mindenki jól teljesített, a védelem is nagyszerűen végezte munkáját, biztonságot adott a csapatnak, így dicséret jár az egész társaságnak, elsősorban azért, mert nagyon egységesek voltak a fiúk, igazi csapatként működtek - mondta Takács László. A szakember arra hívta fel a figyelmet, hogy bár a pontos tavaszi menetrend egyelőre nem ismert, várhatóan erősebb ellenfelekre és szorosabb meccsekre számíthatnak a játékosok.