Általános 2021. 05. 16. vasárnap, 11:28

Nem várt könnyű meccs szombaton a bajnokaspiráns Békéscsabai Előre otthonában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia gyulai, U15-ös gárdájára, mely a Kenyeres - Szilágyi, Stir, Botta-Dukát, Pap, Susánszky, Mohácsi M., Zelicskovics, Pistritu, Dékány, Erdélyi összeállításban lépett pályára. Csapatunk elsősorban a védekezésre koncentrált, ebből próbáltak meg a fiúk támadásokat építeni. Ez utóbbiban már kevésbé voltak sikeresek. Igaz, a játékvezetői döntések is sok meglepetést tartogattak a gyulai fiúk számára. A gól nélküli első félidőt követően Botta-Dukát Bálinttal szemben szabálytalankodtak a csabaiak, a büntetőt Dékány Ádám laposan, a kapus bal keze mellett értékesítette. Talán még a hazaiak is meglepődtek, amikor bő negyedóra múlva ők is büntetőt kaptak egy tanári műesés után, azt viszont be is lőtték. A folytatásban a csabaiak támadtak, erőfeszítéseiket azonban a rendes játékidőben nem koronázta siker, védelmünk remekül állt a lábán. A hosszabbításban viszont sajnos megtört a jég, a 83. és a 85. percben is gólt kaptunk, így a végeredmény 3-1 lett.

- Jó mérkőzést játszottunk, sajnálom, hogy nem született reális eredmény, egy pontot megérdemeltünk volna. A védelem alapvetően jól megoldotta a feladatát, támadásban igazából nem tudtuk azt nyújtani, amit szerettünk volna. Jó volt a fiúk hozzáállása, gratulálok mindenkinek! - nyilatkozott Takács László vezetőedző.

A képen Pap Botond, aki nagy munkát végzett a középpályán.