Nem kevés szerencsével úszta meg az első húsz percet gól nélkül a Wolland - Szász, Egri, Bóka, Bódi (Czégé), Léwang, Ivanics, Verasztó R., Budai (Verasztó A.), Farkas (Borszéki), Rácz, Deme összeállítású Grosics, kapusunknak viszont négy nagy helyzetben is sikerült hárítania, így maradt a 0-0. A folytatásban azért már érvényesült a papírforma, az amúgy jó erőkből álló, és mezőnyben is abszolút egyenrangú ellenfélnek bizonyuló makóiak kapuját a 33 .percben Bódi Máriusz vette be, így ő ezzel első NB-s, egyben első grosicsos találatát érte el.
Szünet után is kiegyenlített maradt a játék képe, persze a Grosics hamar eldöntötte a legfontosabb kérdést, az 54. percig három gólt is szereztek a fiúk, előbb Budai Dominik duplázott, majd a korábbi gyomaendrődi gólvágó, Farkas Richárd is megszerezte első itteni gólját. A 70. minutumban Budai Dominik érte el saját maga harmadik, csapata ötödik találatát, így Takács László együttese 5-0-ás, értékes sikerrel kezdte a bajnokságot.
- Jól felkészített csapat ellen játszottunk, mely megnehezítette a dolgunkat. Mezőnyben kiegyenlített játék folyt, de úgy gondolom - és remélem, senki sem bízza el magát -, hogy a szív és az akarat a mi oldalunkon volt - értékelt Takács László vezetőedző.
A képen Wolland Gergő, aki találkozó elején nagyon sokat tett azért, hogy ne kerüljön előnybe a Makó.


Göndöcs Benedek Középiskola Szakiskola és Kollégiumai
Karácsonyi János Római Katolikus Gimnázium
Nádi Boldogasszony Plébánia
SPA hungary holding
Szeged- Csanádi Egyházmegye 