U17: egy pontot szereztünk Szekszárdon

Közel voltunk a győzelemhez, de végül be kellett érnünk a 2-2-es végeredménnyel és az egy ponttal.

Vendégsikert ígértek az előjelek a csütörtöki, szekszárdi bajnokin, az utolsó helyezett tolnaiak ugyanis a tavasszal egyre inkább magára találó Szeged-Grosics Akadémia "A" együttesét fogadták. Ennek megfelelő lendülettel kezdett a Nagy - Ovszák, Krizs, Percze, Bohák, Lukács (Szabó), Bidzilya, Lestyán, Lénárd, Tyahur, Hevesi (Kuzán) összeállítású gyulai egység, a 10. percben Lukács Henrik 20 méteres bombája zúdult ellenállás nélkül a kapuba. A folytatást leginkább mezőnyjáték jellemezte, egyik oldalon sem kerültek komolyabb veszélybe a kapuk. A második félidőből 12 perc telt el hasonlóképpen, amikor úgy jutott szöglethez a Szekszárd, hogy a labda nem a mi játékosunkról került az alapvonalon túlra. A szögletet befejelték, de 3 perc múlva a jó ütemben meginduló Bidzilya Márk szépen gurított el a kapus mellett, így újra nálunk volt az előny. Kevés volt a lefújásig, amikor egy magas labdát Nagy Szabolcs fogott meg, az ellenfél játékosa azonban a kapust meglökte, a labdát kirúgta a kezéből, és a kapuba helyezett, így lett 2-2 a végeredmény.

- Bár a játékvezető mindent megtett, hogy ne nyerjünk, mégis magunknak köszönhetjük, hogy így alakult - értékelt Vantara Zoltán vezetőedző.