A Gyirmót elleni, peches vereség után a tabellán a győrieknél előrébb álló Újpest FC otthonában kellett helytállnia a Nagy - Ovszák, Krizs, Tyahur (Szabó), Bohák, Bidzilya (Kuzán), Lestyán, Bojtos, Rácz, Gidoiu-Stadler, Hevesi összeállítású Szeged-Grosics Akadémiának. A fővárosi találkozó mindenesetre úgy kezdődött, ahogy szerettük volna, Nagy Szabolcs kirúgása után az egymást meg nem értő újpesti védő és kapus között Bojtos Tamás lépett ki, és a kapuba helyezett. Hamarosan újra Bojtos lépett ki, a kapus azonban mintegy 20 méteren letarolta őt. Piros lap és Grosics szabadrúgás helyett szabadrúgás jött kifelé.
Ez amolyan fordulópontként is felfogható, mert a következő időszak már nem rólunk szólt. Előbb egy, a semmiből érkező öngóllal, majd hamarosan egy védelmi kihagyás és egy távoli lövés révén a hazaiak megnyugtató előnyre tettek szert.
A második félidő izgalmasan indult, Gidoiu-Stadler Ronaldo Bojtost hozta játékba, aki 11 méterről lőtt, de a kapus védett. A kirúgás után vezetett támadásból, a 48. percben gólt szerzett az ÚFC, majd újabb két perc múlva már 5-1 volt az állás.
Sok jó nem nézett ki nekünk a hátralévő 40 percre, de a gárda bizonyította, hogy ha általában nincs is szerencséje, tartása azért van. A 73. percben Bojtos Tamás egy saját maga által megszerzett labdával ment kapura, és nem hibázott. Három perc elteltével ő kapott jó labdát, amivel kilépett, de csak szabálytalanul tudták megállítani, az ezúttal megítélt büntetőt pedig biztos lábbal értékesítette. A 84. percben ismét a nagyot játszó Bojtos volt eredményes Lestyán csúsztatása után. Ekkor már 5-4 volt az állás, vagyis a csapat közel került az egyenlítéshez, azonban a hátralévő percek már nagyobb lehetőség nélkül peregtek le.
- Nagyon jó csapat ellen későn ébredtünk, pedig akár pontot is szerezhettünk volna. Arra büszke vagyok, hogy a csapat nem adta fel, a fiúk az utolsó leheletükig küzdöttek - mondta Vantara Zoltán vezetőedző.
A képen Bojtos Tamás, aki négy gólt szerzett, de a pontszerzéshez most ez sem volt elég.


Szeged- Csanádi Egyházmegye
Nádi Boldogasszony Plébánia
Karácsonyi János Római Katolikus Gimnázium
SPA hungary holding
Göndöcs Benedek Középiskola Szakiskola és Kollégiumai 